Test Navitel NR200 NV – ciągły monitoring przebiegu trasy za niewielkie pieniądze

Układ optyczny wideorejestratora został wyposażony w soczewkę SC2363 z 4-warstwowym szkłem z obsługą night vision. NR200 NV napędzany jest procesorem MSTAR MSC8336, który pozwala na rejestrowanie filmów w rozdzielczości Full HD (1920×1080) przy 30 klatkach na sekundę.

Dzięki temu zarejestrowany obraz, format zapisu H.264 zapewnia nam dobrą jakość i pozwala na wychwycenie nawet drobnych szczegółów, jak np. numer rejestracyjny samochodu przed nami. Aby dodatkowo udokumentować widok pojazdu lub zniszczeń, kamerę można wykorzystać jako aparat fotograficzny.

Przykładowe nagranie w dzień:

Przykładowe nagranie w gorszych warunkach oświetleniowych:

Przykładowe nagranie w nocy:

Podsumowanie

Navitel NR200 NV to urządzenie udane. Ma wszystko, czego można chcieć od wideorejestratora. Przyzwoicie zarejestruje pokonywaną trasę w niewygórowanej cenie. Oprócz intuicyjnego i przyjaznego użytkownikowi interfejsu, sprzęt jest też bardzo łatwy do zamontowania w samochodzie. Dodam, że kamera wykonana jest z dobrej jakości tworzywa i prezentuje się estetycznie na szybie samochodu – choć jest odczucie czysto subiektywnie. Zabrakło natomiast jakichkolwiek funkcji geolokalizacyjnych – sprzęt nie został wyposażony w moduł GPS. Na duży plus można zaliczyć, że wszyscy użytkownicy wraz z urządzeniem otrzymują voucher z 12-miesięcznym kluczem licencyjnym, który umożliwia zainstalowanie aplikacji Navitel Navigator z mapami 43 państw europejskich, Rosji, Białorusi, Kazachstanu i Ukrainy. Cena oscyluje w granicach 129zł. To moim zdaniem rozsądna oferta za poczucie bezpieczeństwa dla tych, którzy jeżdżą przepisowo. A sama „czarna skrzynka” może uchronić przed nieuczciwymi zachowaniami innych użytkowników dróg, pomóc udowodnić niewinność i zaoszczędzić pieniądze.

Wasz TECHNOSenior

Już dziś możemy poinformować, że wkrótce ten wideorejestrator może być Wasz.  Zapraszamy do śledzenia naszych informacji.

Jedna uwaga do wpisu “Test Navitel NR200 NV – ciągły monitoring przebiegu trasy za niewielkie pieniądze

Możliwość komentowania jest wyłączona.