Test myPhone Prime 3 – podąża za trendami, przy tym kosztuje niewiele

Wyjeżdżając na urlop na pewno będziemy chcieli uwiecznić miło spędzone chwile na zdjęciach czy filmach z podróży. A przy okazji mieć się, czym pochwalić znajomym po powrocie do domu. Nic w tym dziwnego.  Smartfon jest wyposażony w podwójny układ aparatów tylnych firmy Sony IMX214 – 13 MP (interpolacja 16 MP) + 0,3MP z diodą doświetlającą, przesłoną f/2.2, funkcją HDR i autofocus. Producent zastosował tutaj standardowe opcje konfiguracji. Aparat w tym telefonie swoimi możliwościami nie ustępuje, więc nawet tym średniopółkowym smartonom dostępnym na rynku.  Zdjęcia prezentują więcej niż przyzwoity w tej klasie telefonów poziom – szczególnie w dobrych warunkach oświetlenia.  Nieco gorzej jest przy braku odpowiedniej ilości światła, ale w takich warunkach sprawdzą się tylko nieliczne smartfony. Podsumowując ten rozdział, może spokojnie dodać, że chociaż nie jest to najlepszy aparat w smartfonie, jaki dzisiaj można spotkać na sklepowych półkach, ale spokojnie byłby w stanie zastąpić mi aparat kompaktowy.

Przykład:

 

Dodatkowo możemy kręcić telefonem filmy w jakości Full HD (rozdzielczość 1080p), nagrywane z prędkością 30 klatek na sekundę.

Przykład:

myPhone Prime 3 ma przeciętny apetyt na prąd. Akumulator o pojemności 3000 mAh. Kreski poziomu naładowania nie znikają błyskawicznie i nie musimy wszędzie zabierać ze sobą ładowarki.  Przy średnio intensywnym użytkowaniu wystarcza ona na 1,5-2 dni pracy. Czas ten można przedłużyć korzystając z systemu oszczędzania energii. Oczywiście wartości te są zmienne i uzależnione od włączonych funkcji i intensywności, z jaką korzystamy ze smartfona. Na czuwaniu smartfon traci przez noc do 2% pojemności.

Oczywiście nie omieszkałem przeprowadzić standardowych testów w aplikacji PCMark, przy pełnej jasności ekranu. Prawie 5 godzin  jest dobrym wynikiem. Tak czy siak, przy standardowym użytkowaniu Prime 3 wypada dobrze w trakcie codziennej pracy.