Test Mio MiVue C320 – może ochronić przed mandatem

Wygląd Zewnętrzny:

Mio MiVue C320 to  poręczny niewielki rejestrator o kompaktowej budowie i minimalistycznym wzornictwie, który w paru ruchach można zamontować na przedniej szybie tak, aby cała przestrzeń przed pojazdem mogła być monitorowana. Zarówno obudowa, jak i ekran wideorejestratora, zostały wykonane z matowego materiału, który nie odbija światła, co pozytywnie wpływa na bezpieczeństwo kierowcy.

Na uwagę zasługuje także rozmiar wyświetlacza. Pomimo przekątnej liczącej zaledwie 2’’, nie traci na swojej czytelności (wyświetlany obraz w formacie 4:3) i pozwala na doskonalą nawigację po urządzeniu. Warto tutaj zwrócić uwagę również na umieszczenie ekranu w obudowie – został on umieszczony minimalnie wewnątrz urządzenia, co znacząco wpływa na jego trwałość np. podczas przypadkowego upadku.

Na próżno jednak można stukać w ekran, gdyż nie jest on dotykowy. Dla osób przyzwyczajonych do klikania po ekranie może ten fakt przeszkadzać, jednakże z racji jego niewielkiej powierzchni takie rozwiązanie mogło by być nie do końca wygodne. A więc czym sterujemy? Bardzo wygodnymi i intuicyjnymi przyciskami, które zostały umieszczone na prawym boku. Jeśli chodzi o samą nawigację po menu urządzenia, to również jest ona bardzo intuicyjna i na pewno nie sprawi nikomu problemu. Do tego na plus zasługuje możliwość zmiany języka na polski.

Na lewym boku znajdziemy wejście na kartę MicroSD (do 128 GB (class 10) oraz gniazdo zasilania (Mini USB).  Z przodu znajduje się oczywiście obiektyw, który podobnie jak ekran został również schowany w obudowie w celu jego ochrony przed upadkiem.

Obiektyw:

  • Rozdzielczość nagrywania – 1080p Full HD recording @30fps
  • Przysłona – F 2.0
  • Format nagrywania – .MP4 (H.264)
  • Kąt widzenia optyki -130°
Mio MiVue C320

Do mocowania urządzenia służy uchwyt samochodowy na przyssawkę. Dedykowany uchwyt z (z ruchomą głowicą (360 stopni)) pozwala na wygodne zainstalowanie rejestratora pod odpowiednim kątem, praktycznie w każdym miejscu szyby samochodowej. Solidna przyssawka utrzyma kamerę na szybie nawet w nierównym terenie – sprawdzone.  Dzięki zastosowaniu szyny montażowej w kamerze zakładanie, a także jej szybką deinstalację, gdy chcemy zabrać urządzenie jest bardzo łatwe.