Test Hykker IP Wi-Fi 360 Home Secure – co tak naprawdę potrafi kamera z inteligentnymi funkcjami z Biedronki

Czy kamera jest trudna w konfiguracji?

IP Wi-Fi 360 Home Secure promowana jest jako nowoczesna i inteligentna kamera, więc nie mogło zabraknąć tu obsługi poprzez aplikację mobilną. Kamera jest kompatybilna z systemami Android 4.4+ – w aplikacji znajduje się rozbudowany moduł zarządzania nagrywaniem, alarmami czy użytkownikami. Ja testowałem kamerę używając zalecaną przez producenta aplikację HYKKER Camera 360 Wi-Fi Home Secure. Aplikacja służy do podglądu obrazu z kamery IP na urządzeniach mobilnych. Aplikacja pozwala użytkownikom oglądanie oraz nagrywanie filmów video. Użytkownicy mogą oglądać obraz z kamery będącej w tej samej sieci lokalnej, w której znajduje się urządzenie mobilne, a także wyświetlać go zdalnie przez Internet. Jej interfejs przestarzały, ale bardzo prosty i jej obsługa nie sprawia żadnych problemów.  Po instalacji aplikacji należy ją uruchomić i nadać wymagane przez nią uprawnienia. Zarejestrować nazwę użytkownika, podać nasz e-mail, na który zostanie wysłany czterocyfrowy kod aktywacyjny. Oprogramowanie może obsłużyć do 4 urządzeń tego typu na raz. Nadanie nazwy (np. Salon, Warsztat, Garaż, Biuro itp) pozwoli je od siebie odróżnić.  Po zapisaniu urządzenia na liście zyskujemy możliwość podglądu obrazu.

Jak to działa?

A działa to dość dobrze. Obraz rejestrowany jest w jakości HD 720p (w zakresie 355 stopni w poziomie i 120 stopni w pionie), jest zaskakująco dobry nawet przy braku oświetlenia. Wbudowany tryb nocny umożliwia rejestrację obrazu przez kamerę w ciemności – w podczerwieni (dzięki systemowi doświetlenia IR), dlatego dobytek czy bliscy mogą być bardziej bezpieczni niezależnie od pory dnia. Nagrywany dźwięk również nie budzi zastrzeżeń. Dwukierunkowa komunikacja audio (Interkom) działa ok, wykorzystując kamerę można nawiązać połączenie i porozmawiać z dzieckiem (gdy wróci ze szkoły), czy też nieproszonym „gościem”.  Jej funkcjonalność zwiększa automatyczna detekcja ruchu zapewniająca rejestrację najistotniejszych zdarzeń bez konieczności ciągłej obserwacji. W efekcie kamera zapisze obraz w momencie wychwycenia ruchu – np. gdy ktoś wejdzie do danego pomieszczenia. Obraz ten może zostać wysłany natychmiast na smartfon lub inne dowolne urządzenie mobilne.  Długość pliku można ustawić od 30 s do 30 min. Można też ustalić, czy przedziały czasowe jej aktywności, lub trybu postępownia po zapełnieniu pamięci (Stop – zatrzymanie, lub Pętla – nadpisywanie najstarszych plików20).

Podsumowanie, czyli czy warto kupić

Dla każdego z nas bezpieczeństwo bliskich oraz naszego dobytku jest tak samo ważne. Z tego powodu warto korzystać z różnych dostępnych rozwiązań i dbać o wyposażenie w takie urządzenia jak bezprzewodowa kamera IP Wi-Fi marki Hykker, która zapewnia większy spokój. Home Secure pozwala z dowolnego miejsca na świecie obserwować to, co dzieje się na bieżąco w domu czy biurze. Dzięki temu, że posiada obrotową głowicę z obiektywem o szerokim zakresie regulacji w kilku kierunkach, zapewnia większe możliwości i szersze pole widzenia. To także dobre rozwiązanie, które można wykorzystać w pokoju dziecka jako elektroniczną nianię dzięki dwukierunkowej komunikacji głosowej.  I wcale nie trzeba wydawać wielkich funduszy, aby mieć niewielkie, a przydatne urządzenie dające większą ochronę. Aktualna cena kamerki, to 99 zł – poważnie zastanów się nad tym produktem, bo bardzo prawdopodobne, że spełni on Twoje potrzeby.

Wasz TECHNOSenior