Test Gigaset GS185 – niemiecka jakość na początek przygody ze smartfonami

Urządzenie napędzane procesor Qualcomm Snapdragon 425 z zegarem 1.4 GHz  (Quad-Core Cortex-A53). Do tego dochodzi grafika Qualcomm Adreno 308 oraz 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Pamięć wewnętrzna, zarezerwowana na wszelkiego rodzaju dane i aplikacje wynosi 16 GB (dostępne trochę ponad 7 GB), z możliwością rozszerzenia poprzez wykorzystanie slotu na karty microSD (obsługa do 256 GB). Specyfikacja zapewnia wystarczającą moc, aby zapewnić szybką pracę systemu. Niemniej jednak w najbardziej wymagających grach można zauważyć brak płynnej animacji. Jedna uwaga, ciepło wydobywające się z procesora potrafi rozgrzać obudowę, przy intensywnym graniu.  Gigaset GS185 radzi sobie dość dobrze w testach wydajności, co pozwala na uruchomienie większości gier dostępnych w sklepie Play.

Wyniki testu widać poniżej:

Istotną cechą Gigaset GS185 jest zainstalowanie „czystej” wersji systemu Android 8.1 Oreo. Zapewnia to płynne i szybkie działanie. Warto przy tym dodać, że producent nie siada na laurach i podczas testowania sprzętu dostarczył kolejną aktualizację systemu.

Gigaset GS185 działa w sieciach 4G/LTE (Cat. 4, DL 150 Mbps). Do dyspozycji mamy także Bluetooth 4.2, dwuzakresowe Wi-Fi oraz moduł GPS. Oczywiście, niektórym zabraknie obsługi NFC.  Wbudowana antena Wi-Fi należy do średnio czułych, trudno jednak mówić o jakimś wielkim problemie w tej kwestii.  GPS W tym telefonie działa dobrze. Fixa poza budynkiem łapie w miarę szybko. Na trasie nie zauważyłem gubienia zasięgu.