Test Fitbit Inspire HR – czyli aktywnie przez cały dzień

Sam moduł opaski bez przeszkód można przepiąć do paska, który odpowiada rozmiarowi naszego nadgarstka. Najbardziej istotny jest fakt, że silikon, z którego wykonano pasek, jest stosunkowo gruby i sprawiający wrażenie wytrzymałego. Wygodny, wodoodporny pasek dobrze przylega do nadgarstka. Nie szczypie skóry i nie zahacza o ubranie podczas ćwiczeń.  Przez kilka dni testowania, jestem pewny, że możemy wyzbyć się obaw, że może nam ono się wypiąć i zgubić. Kabel do ładowania niestety ma nietypową końcówkę, więc warto o niego dbać, aby go nie zgubić.

Fitbit Inspire HR

Wiele osób chciałoby trenować regularnie, ale zwyczajnie trudno im się do tego zmotywować. Codzienny wysiłek jest nie lada wyczynem, toteż potrzeba kogoś lub czegoś, co przekona nas do dalszej pracy. W Fitbit Inspire HR rozpoznanie zakresów tętna (Fat Burn, Cardio oraz tętna maksymalnego) pozwoli zoptymalizować każdy trening, wykonując odpowiednią ilość wysiłku i rejestrując tętno spoczynkowe. Opaska sportowa dzięki technologii SmartTrack automatycznie rozpoznaje aktywności takie jak spacer, bieg, pływanie, jazda na rowerze i inne, by zapisywać je dla nas w aplikacji. Gadżet posiada również możliwość monitorowania czasu snu. Inspire HR oraz aplikacja Fitbit pokazują ile czasu spędziliśmy w poszczególnych fazach snu: płytkiej, głębokiej i REM oraz przekazują wskazówki jak poprawić jakość naszego snu. Dodatkowo pełni funkcję zegarka i na bieżąco informuje nas o połączeniach, SMS-ach i wydarzeniach z kalendarza.

Wodoodporny design, dotykowy wyświetlacz, zaawansowane funkcje w zakresie zdrowia i aktywności. Fitbit Inspire HR jest wodoodporny, dzięki czemu możemy nosić go zarówno pod prysznicem, na basenie jak i poza nim. Dodatkowo automatycznie śledzi przepłynięty dystans.

Opaska, przy swoich ogromnych możliwościach jest przy tym bardzo mała oraz lekka. Sam rdzeń opaski na nadgarstku wygląda bardzo elegancko i klasycznie. Zaletą urządzenia jest nie tylko jego design, ale  lekka waga, co zapewnia pełen komfort podczas wykonywania różnego rodzaju sportów.

Minimalistyczny wygląd uzupełnia 1,57″ wyświetlacz OLED, które sprawi, że e-band zastąpi tradycyjne zegarki na rękę oferując w zamian o wiele więcej. Intuicyjny i przyjazny dla użytkownika wyświetlacz umożliwia wyświetlanie informacji, po naciśnięciu przycisku, lub dotknięciu w ekran. Wielokrotne przesuwanie po ekranie dotykowym umożliwia przełączanie między różnymi funkcjami.

Elektroniczną bransoletkę testowałem w połączeniu ze smartfonem Huawei P20 Pro oraz kilkoma innym, które akurat miałem w testach. Opaska sportowa Fitbit Inspire HR, według producenta automatycznie łączy się z ponad 200 urządzeniami z systemem Android, iOS i Windows 10.

Aby przeprowadzić konfigurację opaski i zapewnić synchronizację danych na temat aktywności, musimy pobrać i zainstalować oprogramowanie Fitbit. Instalacja i konfiguracja trwa zaledwie kilka minut. Ustawienia możemy zmienić w dowolnym momencie –  obsługa przez dotykowy ekran jest intuicyjna. Komunikacja smartfonu z opaską smartband jest dziecinnie prosta. Połączenie przez Bluetooth, pozwala wykorzystywać GPS do dokładnego mierzenia przebytej odległości.