Test Evobox IP – dekodera Cyfrowego Polsatu do ofert telewizji kablowej w technologii IPTV

Dekodery oferowane przez firmę Cyfrowy Polsat przyzwyczaiły nas przede wszystkim, do jakości wykonania i poprawnej stylistyki. Nie inaczej jest w przypadku opisywanego modelu. EVOBOX IP to już trzeci nowy dekoder wprowadzony przez Cyfrowy Polsat na rynek w ostatnich miesiącach, czwarty odbiornik z linii EVOBOX (po EVOBOX PVR, HD i LITE) i kolejny, podobnie jak szereg modeli z ostatnich kilku lat, produkowany w należącej do Grupy Cyfrowy Polsat fabryce InterPhone Service z Mielca, która na rynek wprowadziła już kilka milionów urządzeń cieszących się doskonałą opinią i uznaniem klientów.

Evobox IP

EVOBOX IP już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie odbiornika z wyższej półki. Niewielkie rozmiary (122 × 115 × 28 mm) o nowoczesnym, minimalistycznym wzornictwie, biała powierzchnia, czy geometryczne kształty na górnej powierzchni – oto zalety testowanego sprzętu. Tego dekodera nie trzeba chować, gdyż świetnie będzie się prezentował w każdym pomieszczeniu. Solidna, plastikowa obudowa, z otworami wentylacyjnymi zapewnia dobrą ochronę i chłodzenie elektroniki. Konstrukcja jest na tyle przemyślana, że nie ma problemu nadmiernego nagrzewania się urządzenia.

Evobox IP

Na całym przednim panelu znajdziemy wyświetlacz, który dyskretnie informuje o trybie pracy.

EVOBOX IP (panel przedni)

 1. Odbiornik IR z pilota zdalnego sterowania
 2. Dioda LED – sygnalizuje różne stany pracy dekodera:
  • kolor zielony – dekoder w trakcie uruchamiania
  • kolor niebieski – dekoder jest włączony
  • kolor czerwony – dekoder w stanie „szybki start”
  • kolor biały – dekoder w stanie „czuwanie

EVOBOX IP (panel tylni)

 1. S/PDIF – gniazdo optyczne, wyjście cyfrowego sygnału audio do połączenia z zewnętrznym zestawem audio.
 2. LAN (Ethernet) – przewodowe podłączenie do routera z Internetem (wymagane w przypadku braku dostępu do sieci Wi-Fi)
 3. HDMI – gniazdo do połączenia dekodera z telewizorem
 4. USB – gniazdo umożliwiające podłączenie pamięci zewnętrznej typu pendrive lub dysku USB (tylko do odczytu)
 5. DC IN 12 V – wejście zasilania z zasilacza zewnętrznego
Evobox IP

Pilot zdalnego sterowania.

Dekoder EVOBOX IP sprzedawany jest wraz z pilotem. Jest to moim zdaniem udana konstrukcja zapewniająca komfortową obsługę odbiornika. Wykonany został z dobrej jakości materiałów, przyciski posiadają odpowiedni rozmiar i bardzo łatwo się naciskają. Nie mamy też uwag, co do ich rozmieszczenia, które jest bardzo czytelne i intuicyjne. Przyciski kierunkowe (w lewo/w prawo, góra/dół) umieszczone dookoła przycisku OK będą niezbędne do nawigacji w trakcie procesu pierwszej instalacji. Pierwsza instalacja rozpocznie się automatycznie przy pierwszym uruchomieniu dekodera pilotem. Przycisk Ustawienia uruchamia menu, które zawiera konfigurację techniczną dekodera oraz przydatne informacje diagnostyczne. Główne menu dekodera jest dostępne pod przyciskiem Menu. Szczegółowy opis funkcji i przycisków pilota jest dostępny w menu dekodera: Menu / Strefa abonenta / Pomoc / Pilot.

Jedna uwaga do wpisu “Test Evobox IP – dekodera Cyfrowego Polsatu do ofert telewizji kablowej w technologii IPTV

Możliwość komentowania jest wyłączona.