Test Alcatel 1S – Face ID i wydajność w przystępnej cenie

Aparat to bardzo ważny element każdego urządzenia mobilnego, do którego wedle najróżniejszych badań dużą uwagę przywiązują użytkownicy. Fotograficzne rozwiązania w smartfonie zapewnia dwusensorowy moduł główny 13 + 2 Mpix. Zaś jasna optyka pozwala na wykonywanie atrakcyjnych zdjęć również w nienajlepszych warunkach oświetleniowych.

Zdjęcia prezentują przyzwoity, w tej klasie telefonów poziom – szczególnie w dobrych warunkach oświetlenia. W ustawieniach znajdziemy  obsługę technologii bokeh na żywo. Podsumowując ten rozdział, może spokojnie dodać, że chociaż nie jest to najlepszy aparat w smartfonie, jaki dzisiaj można spotkać na sklepowych półkach, ale spokojnie byłby w stanie zastąpić mi aparat kompaktowy.

Poniżej zobaczyć możecie przykładowe zdjęcia, zarejestrowane za pomocą testowanego smartfona:

Dodatkowo możemy kręcić telefonem filmy w jakości HD (1080P@30fps). Filmy nie odbiegają znacząco od jakości zaprezentowanych zdjęć. Jedyna rzecz, do której można się przyczepić, to stabilizacja obrazu, ponieważ mogłaby ona być lepsza.

Alcatel 1S ma przeciętny apetyt na prąd. Akumulator o pojemności 3060 mAh. Przy średnio intensywnym użytkowaniu, jedno pełne naładowanie baterii wystarczyło na dwa dni. Czas ten można przedłużyć korzystając z systemu oszczędzania energii. Oczywiście wartości te są zmienne i uzależnione od włączonych funkcji i intensywności, z jaką korzystamy ze smartfona.  Na przykład użytkownicy, którzy sporadycznie korzystają z zaawansowanych funkcji smartfona, mogą liczyć na to, że akumulator wytrzyma nawet 3 dni bez konieczności podładowywania.

Oczywiście nie omieszkałem przeprowadzić standardowych testów w aplikacji PCMark, przy pełnej jasności ekranu. Prawie 10 h i 19 min  jest świetnym wynikiem i marzeniem każdego posiadacza współczesnych smartfonów.