Test Alcatel 1S – Face ID i wydajność w przystępnej cenie

Na wyświetlaczu prezentowany jest system operacyjny Android 9.0 Pie. Za sprawą świetnego dopracowania, a także bardzo lekkiej i szybkiej nakładki daje wiele satysfakcji z obcowania z dobrze pracującym interfejsem oraz aplikacjami.

Układ główny, który jest sercem tego urządzenia wykorzystuje technologię rdzeni Cortex-A55, która oferuje o 20% wyższą wydajność niż powszechnie wykorzystywane w tym segmencie, starsze rozwiązanie Cortex-A53. Przewagę nad bezpośrednią konkurencją daje również pamięć w konfiguracji 3 GB RAM i 32 GB przestrzeni na pliki oraz aplikacje. W praktyce oznacza to, że system działa płynnie, a reakcja na polecenia jest poprawna. Oczywiście bez problemu zagramy w standardowe gry. Bardziej zaawansowany, niestety mogą powodować problemy z płynnością.  Po dłuższym graniu, lub przeglądaniu Internetu daje się odczuć ciepło, które wydobywa się z procesora.

Wyniki popularnych benchmarków widać poniżej.

Atutem dla wielu użytkowników będą na pewno też dwa sloty na karty SIM. Telefon pracuje w trybie dual SIM stand-by – obie karty są w stanie czuwania. Smartfon został wyposażony w moduł łączności 4G/LTE (LTE Cat. 4), który umożliwia pobieranie danych z prędkością do 150 Mb/s. Warto podkreślić, że terminal  szybko łapie sieć 3G/LTE i działa ona stabilnie. Rozmowy są wyraźne, a jakość dźwięku rejestrowanego przez urządzenie również nie odbiega od normy.  Standardowo zaimplementowana przeglądarka w zupełności wystarczy do płynnego przeglądania stron WWW.

Nie mogło zabraknąć także odbiornika nawigacji satelitarnej. GPS wspomagany przez A-GPS działa stabilnie i szybko, swoje koordynaty mogłem odczytać już po kilkunastu sekundach.