Recenzja SmartDGM L-WT9W1 – światło pod naszą zdalną kontrolą

Nowoczesne systemy oświetleniowe opierają się na żarówkach, które możliwościami zdecydowanie przewyższają rozwiązania tradycyjne. Marka SmartDGM, producent urządzeń typu smart home, wprowadziła właśnie na rynek inteligentną 9-watową żarówkę LED – L-WT9  LED, którą sterujemy za pomocą urządzeń z Androidem lub iOS. Ma szereg ciekawych i przydatnych funkcji. Czy warto się nią zainteresować?

Wystarczy wkręcić L-WT9W1 do dowolnego standardowego gniazda światła, połączyć z dowolnym urządzeniem obsługującym technologię Wi-Fi i zainstalować aplikację. Dzięki niej dostosujecie jasność i barwę światła, stworzycie harmonogramy, dzięki którym żarówka sama wykonuje określone działania w wyznaczonych porach. Na przykład włącza się o zachodzie słońca lub gaśnie, gdy za oknem robi się jasno.

L-WT9W1

Oczywiście wiele osób uzna tego typu rozwiązania jako swego rodzaju fanaberie, dobre dla osób, które nie mają co zrobić ze swoimi pieniędzmi. Powoli jednak inteligentny dom przestaje być mrzonką, a zaczyna być w zakresie finansowych możliwości przeciętnego Kowalskiego. A ciągły rozwój technologiczny sprawił jednak, że systemy inteligentnego oświetlenia stały się bardzo praktycznymi rozwiązaniami, które pozwalają nie tylko zwiększyć komfort życia, ale również zaoszczędzić pieniądze.

Specyfikacja:

 • Moc: 9W
 • Gwint: E27
 • Wymiary: 60 Φ x 124 (L) mm
 • Natężenie światła: 800 lumenów
 • Napięcie znamionowe: 220V ~ 240V , 50 Hz
 • Kontrola zdalna: dimming/timer/on-off
 • Regulacja barwy światła (CTT) 2700-6500K
 • Kąt świecenia: 180°
 • Materiał: PC + PBT + Aluminium
 • Temperatura pracy: -20°C ~ 35°C
 • Zakres wilgotności pracy: 20%~80%
 • Temperatura przechowywania: -20°C~60°C
 • Częstotliwość Wi-Fi : 2.4GHz
 • Sieć Wi-Fi :IEEE: 802.11b/g/n
 • Aplikacja mobilna: Smart DGM (Android, iOS )
 • Współpraca: Amazon Alexa, Google Assistant, IFTTT

Ktoś powie, nie ma nic bardziej zwyczajnego niż żarówka. Omawiając inteligentne oświetlenie, nie sposób nie wspomnieć o ogromnej wygodzie, jaka wiąże się z jego wykorzystania. W przypadku żarówki inteligentnej L-WT9W1 do jej obsługi nie żadnych dodatkowych urządzeń pośredniczących. Wystarczy domowe Wi-Fi oraz aplikacja mobilna (SmartDGM) zainstalowana na smartfonie lub tablecie. Urządzenie DGM współpracuje też z Amazon Echo, Google Home, dzięki czemu można sterować żarówka za pomocą komend głosowych. A dzięki aplikacji mobilnej można nią sterować nie tylko w sieci lokalnej, ale również z dowolnego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Nam pozostaje wprowadzić ustawienia początkowe, by cieszyć się systemem, który odpowiada naszym potrzebom i wymaganiom. Za pomocą aplikacji żarówkę można zdalnie włączać i wyłączać, a także regulować jasność i barwę światła. Dzięki możliwości zmian natężenia światła, koloru oraz temperatury barw, żarówki pozwalają na idealne dopasowanie oświetlenia do potrzeb. Jeśli zamierzacie zasiąść w fotelu z ulubioną książką, w łatwy i szybki sposób ustawicie odpowiednie natężenie światła. Planując romantyczną kolację bez przeszkód stworzycie romantyczny nastrój przy stole, ściemniając światło. A kiedy postanowicie już udać się do łóżka, możecie przyciemnić światła lub je wyłączyć używając smartfona.  Wszystko to dzięki wbudowanemu modułowi Wi-Fi, z którym łączymy się za pomocą specjalnej aplikacji. Jest to rozwiązanie niezwykle wygodne, nie musimy bowiem ruszać się z miejsca, by sterować zamontowanymi żarówkami.

Nie zabrakło oczywiście funkcji automatycznych harmonogramów, dzięki którym żarówka sama wykonuje określone działania w wyznaczonych porach. Na przykład włącza się o zachodzie słońca lub gaśnie, gdy za oknem robi się jasno. Jak już wspomnieliśmy, omawiana żarówka LED jest też zdecydowanie bardziej energooszczędna niż modele tradycyjne. Wykorzystanie ich w ramach inteligentnego systemu sprawi, że oszczędności będą jeszcze większego. Oczywiście wiąże się to z możliwością dostosowania działania żarówek oraz wprowadzania określonych programów oświetleniowych.

Inteligentna żarówka  SmartDGM L-WT9W1 przystosowana jest do standardowego napięcia 220 – 240 V i ma moc 9 W. Emituje światło o wysokim natężeniu 800 lumenów, co odpowiada jasności tradycyjnej żarówki 60 W. Sprawdzi się więc w uniwersalnych zastosowaniach, także do oświetlenia całych pomieszczeń. Temperatura barwowa emitowanego światła mieści się w szerokim zakresie 2700 – 6500 K, więc w zależności od potrzeby, oświetlenie może zyskać barwę chłodną lub ciepłą. Kąt świecenia żarówki wynosi 180º.

Podsumowanie

Inteligentne żarówki kierowane są przede wszystkim do miłośników nowych technologii. Ich szeroki zakres działania sprawia jednak, że w wielu sytuacjach okażą się ona po prostu praktyczna. Koszt zakupu L-WT9W1 to 39,99 zł , a możecie dopasować oświetlenie do trybu życia ustawiając pory automatycznego włączania i wyłączania światła. Przydatna jest też opcja automatycznego dostosowania się do długości dnia: światło zostanie włączone o zmierzchu, a o świcie wyłączy się.

Wasz TECHNOSenior

Dziś już też możemy ujawnić, że wkrótce ta żarówka może być Wasza. Rusza nasz konkurs z SmartDGM, w którym będzie można ją wygrać – szczegóły wkrótce