Recenzja Huawei P30 – trzy obiektywy Leica w działaniu, czyli wyceluj i pstryknij

Aparat główny Huawei P30 wykorzystuje obiektyw o rozdzielczości 40MP z przesłoną f/1.8 oraz ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 16MP z przesłoną f/2.2. Kolejnym jest teleobiektyw o rozdzielczości 8MP.  Aparaty fotograficzne zostały wyposażone w innowacyjny sensor SuperSpectrum. Dzięki temu można wykonywać wysokiej jakości zdjęcia nocne, a także nagrywać wideo w trybie nocnym, co jest innowacyjną propozycją w przypadku smartfonów jako takich.

Nowa funkcja w aparacie o nazwie „widok podwójny”, dostępna w nowej wersji oprogramowania EMUI 9.1.0.153, pozwala dzielić ekran smartfona na dwie części i nagrywać dwa filmy widziane z różnych perspektyw – jeden z aparatu szerokokątnego, drugi z teleobiektywu. Dzięki aktualizacji użytkownicy otrzymali również dodatkowy efekt w trybie portretowym. Podobnie jak poprzednia generacja smartfonów z serii P, model Huawei P30 wspomagany jest przez sztuczną inteligencję wbudowaną w dedykowany, podwójny chipset procesora Kirin 980. Specjalne algorytmy sztucznej inteligencji rozpoznają w czasie rzeczywistym różne obiekty i sceny, a także tło. Sztuczna inteligencja wyręcza użytkownika w wyborze najlepszych z możliwych parametrów, takich jak oświetlenie i cieniowanie, a także wypoziomowanie sceny.

Huawei AI HDR+ umożliwia zarówno głównej jak i przedniej kamerze robienie wyraźnych zdjęć pod światło, eliminując efekty prześwietlenia i przyciemnienia. Tymczasem funkcja Super Portrait, również wykorzystująca AI, pozwala uchwycić ostrość najdrobniejszych szczegółów portretu przy artystycznym nieostrym tle.

 

Przedni aparat Huawei P30 i P30 Pro wyposażony jest w obiektyw o rozdzielczości 32MP z przesłoną f/2.0.

Wideo o kinowej jakości w Huawei P30, to nie tylko slogan producenta, ale zupełnie nowa jakość jeśli chodzi nagrane filmy. Kolejną nowością jest funkcja Huawei Dual-View. Wykorzystuje ona obiektywy aparatu głównego smartfona i pozwala na nagrywanie dwóch klipów jednocześnie – jeden w ujęciu szerokokątnym, a drugi w zbliżeniu (funkcja dostępna w kolejnych aktualizacjach oprogramowania).

Najważniejsze atuty nowej funkcji umożliwiającej tworzenie podwójnego wideo to:

  • przechwytywanie szerokiej perspektywy z większą ilością detali tła i otaczających obiektów
  • jednoczesna możliwość powiększenia wybranych obiektów dzięki podzielonemu ekranowi
  • uwiecznianie dwóch różnych kątów widzenia jednocześnie – panoramicznego i z bliska
  • możliwość regulacji poziomu powiększenia
  • wykonywane artystycznych i kreatywnych ujęć w celu uchwycenia wyjątkowych chwil, tworzenia amatorskich teledysków czy treści na Social Media

OneHop to nowa, innowacyjna funkcja telefonów z serii P30 oraz jednego z ultrabooków Huawei, pozwalająca na bardzo szybkie i proste przenoszenie plików z jednego urządzenia na drugie. Wystarczy przyłożyć Huawei P30 do komputera MateBook 13 i bezpiecznie przenieść dane między urządzeniami. Nie potrzebny jest kabel, Wi-Fi ani USB. Funkcja umożliwi przeniesienie nawet 500 zdjęć w minutę, a transfer 1GB filmu zajmuje dzięki OneHop tylko około 42 sekundy.